Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

7 listopad 2022
Dnia 5 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klas młodszych, w poniedziałek, 7 listopada przyszli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. Dlatego w bibliotece zostały wystawione książki z bajkami i baśniami, które uczniowie mogli wypożyczyć do domu a niektórzy uczniowie przynieśli książki z domu z ulubionymi bohaterami. W tym dniu wychowawcy klas i panie bibliotekarki czytały uczniom fragmenty bajek i baśni. W bibliotece powstało „Studio fotograficzne”, gdzie uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień sprawił uczniom bardzo wiele radości. Uczniowie byli bardzo aktywni, otwarci i weseli. Był to dzień pełen wrażeń.

Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2022-11-07 13:58:58)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2022-11-07 13:59:01)