Zimowy Test Sprawności

29 październik 2021
Po raz pierwszy w Strzelcach Opolskich! Zimowy Test Sprawności, czyli projekt którego w Polsce jeszcze nikt nie robił!
Zimowy Test Sprawności został zorganizowany w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich, dla dzieci z klas 4-6 z PSP1, PSP4 i PSP7. Podczas testu uczniowie poznali dyscypliny wchodzące w skład sportów zimowych, takie jak curling, biathlon, unihokej oraz ćwiczenie snowboardowe na balanceboardzie. Zimowy Test Sprawności to ogólnopolski projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu, we współpracy z 10 miastami. Najlepsi uczniowie z każdego miasta wezmą udział w ogólnopolskim finale 7 grudnia w Cieszynie.Czym jest Zimowy Test Sprawności? Test sprawnościowy w zimowych dyscyplinach, ma na celu przede wszystkim przybliżenie sportów zimowych wśród młodzieży. Zajmiemy się przede wszystkim popularyzacją sportów zimowych poprzez zabawę i rywalizację z wykorzystaniem wynajętego sprzętu. Jest to projekt innowacyjny. Każdy z uczestników za pokonanie testu składającego się z curlingu, biathlonu, hokeja oraz snowboardu otrzymuje opaskę oraz dyplom, a uczestnicy ogólnopolskiego finału koszulki, kurtki, czapki i szale. Dla nauczycieli mamy pakiet szkoleniowy oraz odzież sportową, w dłuższej perspektywie współpracy stypendium.Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania było spotkanie z mistrzynią olimpijską Panią Renatą Mauer-Różańską, multimedalistką olimpijską specjalistką w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i karabinu kulowego .

Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2021-10-29 13:50:14)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2021-10-29 13:50:16)