Rower zamiast samochodu

28 wrzesień 2021
22 września był w naszym mieście Dniem Bez Samochodu. Przedstawiciele naszej szkoły wraz uczniami innych szkół i władzami miasta, pokazali mieszkańcom alternatywne środki transportu - przejechali ulicami miasta na rowerach.
Dzień ten był zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który jest organizowany cyklicznie w dniach 16-22 września, a został zainicjowany przez Komisję Europejską już w 2002 r. Nasza gmina, jak co roku, dołączyła do wydarzenia. Kampania ETZT mającej na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mobilnościowych mieszkańców. Temat przewodni tegorocznej kampanii – „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności” – został wybrany, aby zwrócić uwagę na trudności, jakie Europa i świat – odczuły w czasie pandemii COVID-19. Stanowi on również refleksję nad możliwościami zmian wynikającymi z tego bezprecedensowego kryzysu zdrowotnego obserwowanego w Europie. Ludzie są zachęcani do utrzymywania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, a jednocześnie do odkrywania piękna własnego miasta, regionu i kraju, a także do tego, by wybierając środek transportu, dbać o środowisko i zdrowie innych.

Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2021-09-28 10:31:17)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2022-06-10 08:05:36)