OBCHODY „DNIA POSTACI Z BAJEK”

19 listopad 2021
Rola baśni i bajek w życiu każdego dziecka jest niezwykle ważna. Czytanie, słuchanie bajek kształtuje naszą wyobraźnię, sprzyja rozwojowi uwagi, kształtuje język, logiczne myślenie, dostarcza wspaniałej rozrywki. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta
„Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek”, obchodzimy 5 listopada. Tego dnia zawitała w naszej szkole bajkowa atmosfera. Chętni uczniowie przyszli przebrani w piękne bajkowe stroje, które dumnie prezentowali na przerwach i zajęciach lekcyjnych. Czytano fragmenty wypożyczonych w bibliotece szkolnej bajek, baśni, dzieci rozpoznawały bajkowe postaci i tytuły książek. Bibliotekarki ogłosiły konkursy czytelnicze : plastyczny, dla uczniów klas pierwszych – narysowanie ulubionego bohatera literackiego, dla uczniów klas drugich i trzecich - zagadki literackie, a młodzieży z klas 4-8 – konkurs polegający na odgadywaniu fragmentów wybranych tekstów literackich, podaniu ich autorów i tytułów. Uczniowie oddali wiele poprawnie wypełnionych prac, odwiedzali bibliotekę szkolną.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w organizację tej szkolnej imprezy i zapraszamy do dalszej współpracy.
Nauczyciele-bibliotekarze : Beata Nowak i Wioletta Gałązka

Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2021-11-19 08:47:23)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2021-11-19 08:47:33)