NABÓR DO KLASY PŁYWACKIEJ

20 marzec 2024
Ustala się termin przeprowadzenia próby na dzień 27 marca 2024 r. godz.12:00 - test sprawności ogólnej (hala szkolna), 13:50 - test sprawności specjalistycznej (basen miejski) ZAPRASZAMY
Dlaczego warto trenowac pływanie?
Pływanie jest uważne za najbezpieczniejszą i najbardziej wszechstronną dyscyplinę sportu. Aktywność ta poprawia ogólny stan zdrowia, kondycję oraz wpływa korzystnie na proporcje naszego ciała. Jest polecana dla wszystkich, zarówno dla ludzi aktywnych fizycznie, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają trenować. Opanowana umiejętność pływania zostaje na całe życie (podobnie jest z umiejętnością jazdy na rowerze). Nawet przy braku systematycznego pływania raz wyuczona umiejętność poruszania się w wodzie nigdy nie zanika. Pływanie jest dyscypliną sportu, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku. Na nauczanie pływania nigdy nie jest za późno. Jednak im wcześniej, tym lepiej – łatwiej pozbyć się choćby lęku przed wodą. Dzieci usprawniane w pierwszych latach swojego życia zdecydowanie lepiej rozwijają się psychomotorycznie niż ich niepływający rówieśnicy. Jak wskazują wieloletnie obserwacje, im młodsze jest dziecko, tym ma większe szanse szybkiego opanowania sztuki pływania. Osoby starsze też można nauczyć pływania, ale to już łączy się z dłuższym procesem szkolenia, przełamywaniem lęku, likwidowaniem pewnych nawyków ruchowych, czy choćby brakiem wiary we własne siły.

Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2024-03-14 09:27:15)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2024-03-20 13:10:10)