Karta Rowerowa 2022.

21 czerwiec 2022
15 czerwca 2022 roku w PSP nr 1 odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Egzamin zdawali uczniowie wszystkich klas czwartych pod nadzorem sierżanta sztabowego Daniela Grabarczyka z wydziału ruchu drogowego.
Wcześniej uczniowie pisali część teoretyczną Egzaminu oraz ćwiczyli jazdę na rowerowym torze przygotowanym na sali gimnastycznej. Uczniowie potwierdzali swoje umiejętności znajomości znaków drogowych, poruszania się na drodze, manewrów, skrętów i zawracania, zatrzymania się. Najważniejszą umiejętnością, na którą zwracał uwagę Policjant było sygnalizowanie skrętu w lewo poprzez obrócenie się i wyciągnięcie ręki. Niektórych uczniów paraliżował stres, ale ogólnie wszyscy sobie poradzili i zdali egzamin. Niestety, do poprawki, w kilku przypadkach, został do zaliczenia egzamin teoretyczny. Uczniów przygotowywał do egzaminu nauczyciel techniki Henryk Mielcarz. W organizacji egzaminu brała udział również starsza sierżant Marta Białek oraz Sabina Knopik. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za udostepnienie hali i boisk.

Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2022-06-21 08:22:25)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2022-06-21 08:22:28)