Dzień Ratownictwa Medycznego

17 październik 2024
Dzień Ratownictwa Medycznego, obchodzony 13 października, to święto dedykowane bohaterom pierwszego kontaktu — ratownikom medycznym.
To doskonała okazja, aby społeczeństwo mogło wyrazić im wdzięczność za codzienny trud i zaangażowanie w ratowaniu życia. Święto to stawia w centrum uwagę na zarówno ich nieoceniony wkład, jak i wyzwania, z jakimi się zmagają na co dzień.
17 października uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem ratowników medycznych z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu, uczestniczyli w warsztatach udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogli na własnej skórze przekonać się, jak trudne to zadanie. Zobaczyli, jak wygląda ich praca i wyposażenie specjalistycznej karetki.
Cała społeczność szkolna pragnie podziękować i złożyć najlepsze życzenia oraz wyrazy wdzięczności nie tylko Ratownikom Medycznym ale także Lekarzom i Pielęgniarkom, Dyspozytorom Medycznym za ich pracę i poświęcenie.

Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2024-10-17 14:37:46)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2024-10-17 14:37:49)
Liczba odwiedzin: 119554