Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia.

16 październik 2024
Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta II Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku.
Dzień ten uznaje się za święto pracowników oświaty. Na pamiątkę tego ważnego dnia 11 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie przygotowali niespodzianki artystyczne - ciepłym słowem oraz piosenkami uświetnili ten ważny dzień. Wiele miłych słów popłynęło w kierunku pracowników szkoły. Uczniowie docenili i okazali wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. W tym roku apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej, ponieważ właśnie w tego dnia dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze, a nawet tańczyć. Najważniejszą częścią uroczystości na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Pana Jacka Łukaszczyka. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Dyrektor Szkoły Pan Jacek Łukaszczyk podkreślił wagę wartości edukacji i życzył całej szkolnej społeczności wytrwałości w nauce i pracy oraz sukcesów we wszystkich edukacyjnych przedsięwzięciach.

Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2024-10-16 08:30:32)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2024-10-16 09:04:26)
Liczba odwiedzin: 119553