Bioróżnorodność Opolszczyzny - Zielona Szkoła

30 wrzesień 2021
W roku szkolnym 2022/2022 kontynuujemy realizację programu „Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO”. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 od 2017 roku bierze udział w kolejnych edycjach wojewódzkiego programu „Prowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych pn. „Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO” oraz wzmocnienie infrastruktury edukacji ekologicznej” realizowanego przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu
W dniach od 27 do 29 września 2021 roku uczniowie z klasy 5a oraz 7a brali udział w Zielonej Szkole w Niwkach. Uczniowie przez 3 dni uczestniczyli w warsztatach. Prowadzone zajęcia dotyczyły ochrony wody oraz bioróżnorodności biologicznej. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia, dzięki którym poznali skutki wysychania lub zamykania rzek i jezior, powody ich zanieczyszczenia. Uczestniczyli w zajęciach ekologicznych w zakresie dobrze zbilansowanej diety, przygotowanej przez Ośrodek Szkoleniowy w Niwkach. Poznali zasadność i wagę zdrowego żywienia w oparciu o zdrową żywność. Podczas zajęć terenowych spacerowali po zewnętrznej ścieżce edukacyjnej dotyczącej obszaru ochrony bioróżnorodności biologicznej. Trzeciego dnia odwiedzili gospodarstwo edukacyjne, gdzie zaznajamiali się m.in. z zagadnieniami bioróżnorodności genetycznej w ramach rodzimych gatunków zbóż, owoców i zwierząt, z walorami przyrodniczymi rzek, poznawali zasady robienia herbat ziołowych z pozyskanych darów natury, robili kule musujące do kąpieli. Po zajęciach edukacyjnych uczniowie wypoczywali aktywnie, było dużo zajęć w terenie, wycieczka piesza oraz ognisko i dyskoteka. W czasie zielonej szkoły opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy oraz nauczyciele biologii i geografii: Alina Hamryszak, Małgorzata Kozioł, Sabina Knopik i Henryk Mielcarz. Była to ostatnia aktywność uczniów w tym projekcie. Przed nami podsumowanie konkursów uczniowskich i nauczycielskich.

Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2021-09-30 12:10:33)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2021-09-30 12:11:56)