Mamy Grand Prix Przeglądu Piosenki Eko-Turystycznej PTTK CEE 2022

27 czerwiec 2022
Grupa wokalna z naszej Szkoły zdobyła Grand Prix Przeglądu Piosenki Eko-Turystycznej Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej.

10 czerwca 2022 roku na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury odbył się Przegląd Piosenki Eko-Turystycznej Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich. Współorganizatorem wydarzenia była Miejska i Gminna Biblioteka SOK, Strzelecki Ośrodek Kultury oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1. Celem przeglądu było popularyzowanie eko-piosenki, turystyki, idei ekorozwoju i walorów przyrodniczych polskiego krajobrazu oraz realizacja programu Edukacja Ekologiczna PLUS 2022.

Udział w przeglądzie mogli brać uczniowie szkół podstawowych
i ponadpodstawowych gminy Strzelce Opolskie. Szkoły mogły reprezentować zespoły oraz soliści, wykonujący piosenkę zawierającą treści ekologiczne i turystyczne.

W tym roku do przeglądu zgłosiły się zespoły z ZPO Dziewkowice, PSP 4 Strzelce Opolskie, ZPO „Ósemka" oraz nasza PSP 1 Strzelce Opolskie. Jedynym zespołem ze szkół ponadpodstawowych była grupa Niepublicznej Branżowej Szkoły I Stopnia w Strzelcach Opolskich. Na scenie zaprezentowali się też soliści: Martyna Górska, Agata Szefer, Zofia Buszman oraz Nikola Niepala.

Nikola Niepala z ZPO Sucha (opiekun Katarzyna Wujec) okazała się najlepszą solistką i zdobyła Grand Prix w tej kategorii.

W kategorii zespołów najlepiej zaprezentowały się nasze dziewczyny: Martyna Górska, Matylda Koszela, Magdalena Stańczak, Maja Franczok, Zuzanna Żaczek, Aleksandra Ziółkowska oraz Olivia Małysek  pod opieką Pani Anny Operskalskiej.

Jako gość przeglądu wystąpił zespół Viva la Musica oraz Agnieszka Nowok, wokalistka zespołu Duo Cafe.

Wśród zaproszonych gości obecna była Grażyna Waz i Daria Szeliga z Biblioteki Miejskiej SOK oraz Jacek Łukaszczyk - Dyrektor PSP nr 1.

Przegląd wrócił na scenę po 10 latach przerwy. Przegląd jest idealną przestrzenią umożliwiającą rozwijanie swoich pasji i uzdolnień oraz platformą autoprezentacji dla pokazania swoich możliwości wokalnych. W ramach nagrody, dla uczestników i zwycięzców Przeglądu zaplanowano wycieczkę integracyjną do Parku Krajobrazowego Góra Świętej Anny i poznanie jego najważniejszych walorów.

Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2022-06-27 10:10:37)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2022-06-27 10:10:41)