Laboratorium przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem Programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań z zakresu nauk STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Więcej informacji na www.gov.pl/laboratoria

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Opolskich w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych o łącznej wartości 157 500,00 zł. Wsparcie zostało wykorzystane w całości.

W ramach Laboratoria Przyszłości zakupiono następujący sprzęt:

Drukarka 3D
Komputer do drukarki
Zestaw filamentów
Gimbal
Kamera cyfrowa
Zastaw studio nagrań
Ekran Akustyczny
Zestaw okularów wirtualnych
Licencja do portalu wirtualna lekcja
Interaktywny zestaw do klasopracowni
Stacja lutownicza
Mikrokontrolery
Skaner 3D
Roboty
Dron edukacyjny
Teleskop
Stół warsztatowy
Szafy narzędziowe metalowe
Taborety obrotowe
Wiertarka stołowa
Pilarka stołowa
Szlifierka Stołowa
Zestaw narzędzi stolarskich
Zestaw narzędzi ślusarskich

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Urozmaici również zajęcia doradztwa zawodowego, kół zainteresowań i inne formy rozwijania umiejętności.

Pliki do pobrania:
Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2022-09-26 10:25:07)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2022-11-03 12:15:04)