Hala Sportowa

Hala sportowa została uroczyście otwarta dnia 9 listopada 2002 roku przez przedstawicieli instytucji i firm, które przyczyniły się do powstania tego obiektu. Projektantem hali było Przedsiębiorstwo projektowania i realizacji „Bipromag” z Gliwic. Całkowita powierzchnia wynosi 3.179,7 m2 , kubatura 27.995 m3, wysokość 12,6 m. Całkowita powierzchnia płyty boiska wynosi 1154 m2.
Boiskami centralnymi są pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykowej, siatkowej oraz tenisa ziemnego. Ponadto hala dzielona jest na trzy części, przez zastosowanie kotar grodzących, na których wyznaczone są boiska treningowe.
W płycie boisk zamontowano specjalne tuleje, które pozwalają na montaż kompletów do gry w piłkę siatkową, tenisa ziemnego oraz drążków gimnastycznych. Płyta boiska pokryta jest ekologiczną, łatwą w utrzymaniu czystości wykładziną typu „Linodur” produkowaną przez niemiecką firmę Desso DLW. Wykładzina posiada atesty Polskiego Związku Koszykówki, Związku Piłki Ręcznej, Europejskiego Związku Koszykówki „FIBA”, Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wymaganą elastyczność i sprężystość płyta boiska zawdzięcza zastosowaniu konstrukcji podłogi powierzchniowo elastycznej w postaci wentylowanego rusztu drewnianego. Posiada ona również duże właściwości wytrzymałościowe, dobrą przyczepność, oraz kolorystykę dającą odpowiednie odbicie światła. Zastosowanie tego typu podłoża pozwala na organizowanie profesjonalnych zawodów sportowych o zasięgu krajowym, międzynarodowym oraz imprez kulturalnych. W celu zabezpieczenia powierzchni płyty przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, podczas imprez kulturalnych oraz imprez nie sportowych wymagających przebywania na płycie boiska dużej ilości osób, rozkładana jest wykładzina ochronna.
Hala wyposażona jest w:
• oświetlenie areny, do którego zastosowano oprawy typu PRISIMPACK 400 ze źródłem światła metalohalogenowym 400 W, oświetlenie to pozwala na maksymalne natężenia światła ok. 1500 lx, które są wymagane podczas transmisji telewizyjnych,
• wielofunkcyjną tablicę świetlną, umożliwiającą sprawniejsze i profesjonalne przeprowadzenie zawodów sportowych.
• mechanicznie opuszczane tablice do koszykówki na boisku centralnym
• regulowane tablice do koszykówki na boiskach treningowych
• komplety do gry w piłkę siatkową, w skład którego wchodzą słupki aluminiowe, siatka profesjonalna wraz z antenkami oraz osłony zabezpieczające słupki
• komplet do gry w tenisa ziemnego
• komplet drążków do ćwiczeń gimnastycznych
• drabinki gimnastyczne
• sprzęt sportowy, niezbędny do prowadzenia zajęć sportowo rekreacyjnych oraz zajęć lekcyjnych, tj. materace, skrzynie, kozły, płotki lekkoatletyczne, piłki, itp.
Widownia posiada 694 miejsc, z czego 430 to miejsca stałe, a pozostałe 254 miejsca znajdują się na 5 poziomowej trybunie rozsuwanej. Istnieje możliwość dostawienia dodatkowych krzesełek.
Ponadto na hali znajduje się sklepik, który jest czynny w czasie zajęć lekcyjnych i podczas odbywających się imprez sportowo rekreacyjnych obok sklepiku są poustawiane stoliki z krzesełkami, na których można spokojne skonsumować posiłki.
Jedno z pomieszczeń zostało przeznaczone na sale ćwiczeń korekcyjnych i siłowych, znajdują się tam drabinki gimnastyczne, materace, zestaw ciężarków o wagach od 2 do 15 kilogramów oraz urządzenie wielofunkcyjne do wykonywania ćwiczeń siłowych znanej na polskim rynku firmy „ ATLAS”.
Pozostałe pomieszczenia są wykorzystywane do przechowywania sprzętu sportowego, gospodarczego oraz niektóre z nich zostały przydzielone klubom sportowym, których zajęcia odbywają się na hali.
Do dyspozycji uczniów i uczestników zajęć pozalekcyjnych na hali sportowej przeznaczone są dwa ciągi komunikacyjne, szatnia ogólnodostępna, kompleksowo wyposażone 4 szatnie z zapleczem sanitarnym, sanitariaty ogólnodostępne, sanitariaty oraz szatnie dla niepełnosprawnych, a także pokoje dla nauczycieli, trenerów i sędziów.
Hala Sportowa przy Publicznyej Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich jest obiektem nowoczesnym, funkcjonalnym, który spełnia oczekiwania lokalnej społeczności. Jest miejscem, gdzie wszyscy zainteresowani mogą realizować swoje sportowe ambicje i marzenia. Jest miejscem, które daje zarówno możliwości przeprowadzania interesujących zajęć wychowania fizycznego jak i profesjonalnej organizacji masowych imprez sportowo kulturalnych.

Informację wprowadził(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2021-09-21 13:27:14)
Informację zmodyfikował(a): Krzysztof Lelonkiewicz (2022-02-16 11:01:44)